Генеральний офіс ТОВ “UKRBIOTAL”: +38(0362) 62-21-15
Комплексне очищення господарсько-побутових, дощових і стічних вод на автозаправних станціях.
АЗС – це дуже специфічні об’єкти. Багато з них розташовані на шосе, десь в не розвиненій місцевості. Саме з цієї причини очищення стічних вод з цього типу об’єкта є проблематичною. Зазвичай в ізольованих місцях немає каналізації, а регулярна утилізація септиків дуже дорога. На особливу увагу заслуговує і очищення стічних вод від нафтопродуктів. Тому все більше підприємств вирішують встановити сучасні очисні споруди на АЗС.
Однією з популярних помилок при проектуванні очисних споруд є зниження розрахункової витрати стічних вод, що негативно впливає на роботу установки біологічної очистки стічних вод і призводить до зниження ефективності очищення. Маючи багаторічний досвід експлуатації локальних очисних споруд для автозаправних станцій, ми переконалися, що на таких об’єктах мінімальний витрата не повинна перетинати межу 3 м3/добу. У подібного роду очисних спорудах необхідно передбачити додаткові заходи для затримання грубих нечистот. Знадобитися очищення води від нафтопродуктів. Для цього перед установкою «BIOTAL» необхідно передбачити каналізаційний колодязь з гратами для затримання грубих нечистот.
Для очисних споруд АЗС характерна велика нерівномірність надходження стічних вод. Щоб не допустити затоплення установки «BIOTAL» при залпових скидах стічних вод, необхідно перед установкою, в залізобетонному колодязі, встановити насос подачі стічних вод, який буде підключений до блоку управління установкою. При досягненні максимальних рівнів стічної води в установці «BIOTAL» автоматично відключається насос подачі стічних вод на установку, запобігаючи її затоплення. А тим часом стічна вода накопичується в каналізаційній насосній станції і подається на установку після автоматичного включення насоса подачі.
У більшості випадків, екологічні служби забороняють скидати очищені стічні води на об’єктах АЗС в дренажну систему, зливову каналізацію або річку. В такому випадку споруджуються спеціальні водоочисні станції. Очищена стічна вода накопичується в залізобетонному колодязі і в подальшому вивозиться на зливні станції. Щоб запобігти поверненню очищеної стічної води з колодязя – накопичувача назад, в установку, необхідно передбачити систему сигналізації про заповнення колодязя – накопичувача до максимального рівня.