Питання і відповіді для замовників

Куди можна відводити очищені на установках “BIOTAL” стічні води?

  • Згідно Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи № 12.2-18-1/24093 від 20.10.2019 р., біологічно очищені на установках “BIOTAL” стічні води можна використовувати для поливу садово – городніх ділянок методом внутрішньо – грунтового зрошування. Для неплодоносних дерев та чагарників можна застосовувати краплинний поверхневий полив (крапання води з трубок, розташованих за декілька сантиметрів від поверхні землі, над кореневою системою рослин). Інший варіант відведення очищених стічних вод – скид у зливову каналізацію, фільтуючу траншею, фільтруючий колодязь, або на біоплато. Ще один варіант – відведення очищених стічних вод у водний об’єкт, при цьому, місце скиду необхідно погодити з відповідними регулюючими органами, а стічні води необхідно доочищувати на біофільтрах і знезаражувати. Також очищені стічні води можна скидати на рельєф (канави, кювети, балки, природні дощові водостоки тощо) при умові доочищення стічних вод на піщано – гравійних фільтрах та їх знезаражуванні (цей спосіб теж потребує узгодження з місцевими органами регулювання).

Чи можна розміщувати повітродувки і автоматику установки “BIOTAL” у житловому будинку?

  • Повітродувки і автоматику установки “BIOTAL” можна розміщувати у нежитлових приміщеннях житлового будинку при умові влаштування у цьому приміщенні системи вентиляції, відсутності у ньому котла системи опалення з відкритою камерою згоряння і якщо відстань від приміщення до колодязя, в якому монтується установка “BIOTAL”, не перевищує 20 метрів. Якщо поряд з приміщенням, де будуть розміщуватись повітродувки і автоматика установки “BIOTAL”, будуть розташовані житлові приміщення, необхідно передбачити звукоізоляцію цих приміщень.

Які будівельні роботи повинні бути виконані замовником для монтажу моноблочної установки

  • Об’єм будівельних робіт залежить від типу установки. Моноблочні установки можуть монтуватись в одному або двох залізобетонних колодязях, а також без застосування залізобетонних колодязів (установки “BIOTAL” підвищеної міцності). Всі будівельні роботи повинні виконуватись у відповідності з робочим проектом установки. Розміри колодязів, їх взаємне розміщення, експлуатаційні отвори в стінах колодязів повинні відповідати кресленням робочого проекту. Необхідно звернути увагу на якість гідроізоляції колодязів. При розміщенні повітродувок і блоку управління в окремому приміщенні необхідно передбачити футляри, або канал для прокладання повітроводів від приміщення повітродувної до установки “BIOTAL”. При напірній подачі стічних вод на установку необхідно передбачити колодязь для заглибленого насоса. При подачі очищених стічних вод на полив зелених насаджень необхідно передбачити накопичувальний колодязь.

Що ще необхідно підготувати для монтажу і пусконалагоджувальних робіт моноблочної установки BIOTAL?

  • Для монтажу установки, окрім вказаного вище, необхідно підготувати суху суміш піску і цементу – біля 1,5–2 м3 піску і 200–300 кг цементу. Для виконання пуско-налагоджувальних робіт також необхідно підготувати воду в кількості біля 75% від продуктивності установки, оскільки при запуску установка заповнюється водою.

Чим відрізняється ваше рішення із застосуванням боксів-рекуператорів від розміщення повітродувок всередині установок, як роблять інші виробники?

  • Розміщення електрообладнання всередині установки є, по-перше, небезпечним, а, по-друге, може значно зменшити термін його експлуатації, оскільки в умовах високої вологості на повітродувки і автоматику негативно впливає конденсат, що суперечить правилам експлуатації цього обладнання.Бокс-рекуператор установок BIOTAL розміщується не в самій установці, а над нею, таким чином, щоб волога з установки до нього не потрапляла. Таким чином електрообладнання захищене від конденсату, що дозволяє значно продовжити термін його експлуатації.Окрім того, розміщені всередині установки повітродувки подають на установку вже відпрацьоване повітря зі зниженим вмістом кисню, необхідного для протікання біологічного процесу. У бокс-рекуператор свіже повітря через повітрозабірники потрапляє безпосередньо з вулиці, що дозволяє ефективно насичувати очищувані стічні води киснем.Ще одним недоліком розміщення повітродувок і автоматики всередині установки є те, що в зимовий період повітродувками подається в установку холодне повітря, що знижує біологічну активність мікроорганізмів активного мулу.Завдяки використанню боксів-рекуператорів з’явилась можливість подавати в установку нагріте повітря. За результатами випробувань, температура повітря, яке подається в установку повітродувками з боксів-рекуператорів, мінімум на 10 градусів вище температури навколишнього середовища.Саме тому використання боксів-рекуператорів є доцільним при розміщенні установок на великій відстані від існуючих технічних приміщень.

Чи очищує установка BIOTAL стічні води до якості питної води?

  • Існує багато методів очищення стічних вод до якості питної води, але всі вони застосовуються тільки в лабораторіях, а також для обслуговування орбітальних станцій і підводних човнів. Щодо застосування цих методів очищення стічних вод у побуті, то це є недоцільним. По-перше, це нерентабельно (один літр очищеної такими методами води буде коштувати дорожче, ніж один літр бутильованої води). По-друге, це заборонено санітарними нормами, і, по-третє, потрібно врахувати ще й психологічний фактор. Тому оптимальним варіантом на сьогодні є очищення стічних води до якості технічної води з її повторним використанням в технічних цілях. Цим ми економимо витрату питної води.

Чи потрібно мені купувати жировловлювач?

  • Так, якщо Ваш об’єкт водовідведення – кафе, ресторан, санаторій і т.п. Стічні води від кухонь повинні попередньо очищуватись у жировловлювачі до їх змішування з іншими господарсько-побутовими стічними водами.

Серед установок BIOTAL є установки з блоком зневоднення надлишкового активного мулу. Як часто потрібно видаляти мул з таких установок?

  • Зневоднений надлишковий активний мул слід видаляти з блоку зневоднення не частіше, ніж один раз за три місяці, якщо йде мова про установку для приватного будинку. В установках, які працюють з перевантаженими органічними забрудненнями стічними водами від кафе, офісних будівель, АЗС і т.п., зневоднений активний мул видаляється частіше.

В яких випадках необхідно монтувати моноблочні установки в залізобетонних колодязях?

  • Моноблочні установки BIOTAL повинні монтуватись в залізобетонних колодязях в таких випадках:1. При високому рівні грунтових вод. При сильних зливах рівень грунтових вод може піднятись і вирвати установку з землі (за рахунок сили Архімеда), пошкодивши її, або деформувати стінки установки, зменшивши її об’єм. Вартість установки незрівнянно вище затрат на влаштування залізобетонного колодязя.2. При монтажі установки на проїжджій частині.

Чому ви не встановлюєте повітродувки і автоматику в самій установці, а монтуєте їх в технічному приміщенні або в підвалі будинку? Це ж збільшує витрати, оскільки необхідно прокладати труби і кабелі на відстань до 20-25 метрів.

  • Технологія BIOTAL дозволяє змонтувати повітродувки і автоматику в середині самої станції або біля неї, але ми цього не робимо по ряду причин:1. Повітродувки, встановлені в сухому підвалі або в іншому технічному приміщенні, де температура повітря вище 0 градусів і невисока вологість, працюють набагато довше, ніж повітродувки, встановлені в самій установці, оскільки повітродувки “бояться” перепадів температури в зимовий період, а клапани та інші елементи – конденсації вологи на їх корпусах. Ці фактори негативно впливають на повітродувки, розміщені в середині установки.2. Повітродувка, розміщена в установці, всмоктує повітря з вулиці, стискуючи при цьому повітря і нагріваючи його, хоча вона не може нагріти повітря в зимовий період до температури, необхідної для нормального проходження процесу біологічного очищення (+12 градусів С). Якщо ж повітродувка встановлена у підвалі або іншому технічному приміщенні, де температура повітря вище 0 градусів, то вона додатково нагріває повітря до +30 градусів за Цельсієм.3. Повітродувка, встановлена у підвальному або іншому технічному приміщенні, разом з нагнітанням повітря в установку і здійснює вентиляцію того приміщення, де вона встановлена.4. Якщо автоматика і повітродувки розміщені в будинку, то для контролю і регулювання установки немає потреби виходити на вулицю. Витрати, пов’язані з прокладанням 4-х повітроводів діаметром 20-25 мм і одного кабелю – незначні, а траншею між будинком і установкою все одно необхідно влаштовувати для скидання стічних вод.

Деякі фірми відмовляються від датчиків рівнів на малих установках, оскільки з ними виникають проблеми. А ви продовжуєте їх застосовувати.

  • Без датчиків рівнів неможливо організувати автоматичне регулювання потужності установки в залежності від витрати стічних вод. А без цього:- відбувається перевитрата електроенергії;- швидше зношуються повітродувки і електромагнітні клапани;- за відсутності стічних вод активний мул самоокислюється (мінералізується), що призводить до припинення біологічного очищення, а на відновлення біологічного процесу необхідно мінімум 1-2 тижня. Для того, щоб не було проблем з датчиками, застосовуються електродні датчики з системою самоочищення;- якщо ж датчики вийдуть з ладу, робота установки автоматично перемикається в нормальний режим роботи, спрацьовує сигналізація, але процес очистки стічних вод не порушується.

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!