Питання і відповіді для проектантів

Якою повинна бути відстань від моноблочної установки до приміщення повітродувної?

  • Відстань від моноблочної установки до приміщення повітродувної повинна бути мінімальною, що дозволяє уникнути втрат напору повітря. Якщо електрообладнання планується розміщувати в нежилому приміщенні житлового будинку, то потрібно врахувати, що санітарно-захисна зона моноблочної установки BIOTAL складає 5 м. Максимальна відстань від приміщення повітродувної до установки “BIOTAL” – 20 метрів.

В яких випадках необхідне попереднє очищення господарсько-побутових стічних вод?

  • У більшості випадків господарсько-побутові стічні води не потребують попереднього очищення. Для стічних вод від кафе, ресторанів, готельних комплексів і аналогічних перерахованим об’єктів, необхідне попереднього очищення стічних вод від жирів. В цьому випадку в проекті передбачається жировловлювач, який встановлюється до змішування жировмісних стічних вод з стічними водами від санітарних вузлів.

Як підібрати продуктивність установки для АЗС?

  • З досвіду експлуатації очисних споруд АЗС рекомендуємо при розрахунку витрати стічних вод враховувати не тільки працівників АЗС, але й клієнтів, які будуть користуватись санітарними приладами. Мінімальну витрату стічних вод слід приймати не менше 3 м³/добу. Оскільки такі об’єкти характеризуються великою нерівномірністю витрат стічних вод, необхідно передбачати перед установоко “BIOTAL” каналізаційний колодязь з заглибленим насосом, який буде подавати стічні води на установку. Насос подачі підключаєтсья до блоку управління установкою “BIOTAL”, що дає можливість вимкнути насос подачі при максимальному рівні воды в установці і попередити її затоплення.

На якій відстані від газопроводу можна розміщувати установку BIOTAL?

  • Розміщення установки відносно існуючих підземних комунікацій регламентується будівельними нормами, а саме ДБН 360-92*.

Як правильно підібрати насоси для відкачування очищеної води?

  • Для визначення параметрів насосів відкачування очищеної води необхідно знати добову продуктивність установки “BIOTAL”, відмітки поверхні землі біля установки і в місці скидання очищеної води, а також довжину напірних трубопроводів. Витрату насоса відкачки можна визначити, розділивши добову витрату установки на кількість циклів роботи установки за добу (10 циклів). Наприклад, витрата насоса відкачки очищеної води установки “BIOTAL-50” продуктивністю 50 м³/добу буде дорівнювати 5 м³/добу. Напір насоса визначається гідравлічним розрахунком у відповідності з вихідними даними. Для підвищення надійності роботи установки необхідно передбачити резервний насос відкачки очищеної води. Насоси повинні бути з поплавками, які будуть контролювати вмикання-вимикання насосів.

Як визначити площу під дренаж?

  • Для визначення розмірів дренажної траншеї необхідно провести інженерно-геологічні вишукування на майданчику очисних споруд. Площа дренажа буде залежати від коефіцієнта фільтрації грунтів. В якості дренажа можуть використовуватись піщано-гравійні фільтри (при витраті січних вод до 20 м³/добу) або сучасні дренажні системы, например “Stormbox”.

Нам необхідно придбати установку для офісного приміщення. Як підібрати продуктивність установки?

  • Продуктивність установки необхідно розрахувати згідно ДБН В.2.5-64:2012 “Внутрішній водопровід та каналізація».

Як дізнатись, що виробничі стічні води можуть очищуватись по технології BIOTAL?

  • Для цього необхідно направити в ТОВ “UKRBIOTAL” аналізи стічних вод з указанием типа производства и способа утилизации воды, предусмотренного проектом.

Чи можна використовувати металічні ходові скоби для обслуговування залізобетонних резервуарів очисних споруд?

  • В залізобетонних резервуарах установок “BIOTAL” не допускається застосування металічних деталей (ходові скоби, лицювання стін резервуарів листовою сталлю і т.п.), оскільки вони будуть піддаватись корозії під дією агресивного середовища.

Якою повинна бути висота стелі в приміщенні повітродувної для моноблочної установки?

  • Висота стелі в приміщенні повітродувної повинна бути не менше 2,5 м.

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!